Menu
Alle BIF-kampe
August 2020
7.
fredag
18.30
Bording IF
Herrer
Senior
Herre Serie 6 / Træningskamp • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
Gipo Arena (Bording)
11.
tirsdag
18.00
Tarm IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 167
Tarm Stadion
Bording IF
Tarm Stadion
11.
tirsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Gipo Arena (Bording)
Lemming IF
Gipo Arena (Bording)
12.
onsdag
18.30
KLG
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
12.
onsdag
19.00
HA85
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Buskelundskolen
Bording IF
Buskelundskolen
13.
torsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Gipo Arena (Bording)
Herning KFUM (3)
Gipo Arena (Bording)
15.
lørdag
10.00
Uhre GIF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Uhre Stadion
Bording IF
Uhre Stadion
15.
lørdag
12.00
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
SKS Silkeborgs Anlæg
Bording IF
SKS Silkeborgs Anlæg
16.
søndag
13.00
Skjern GF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Skjern Idrætspark
Bording IF
Skjern Idrætspark
16.
søndag
19.00
Snejbjerg SG&I (2)
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Bording IF
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
17.
mandag
18.00
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Gipo Arena (Bording)
KLG
Gipo Arena (Bording)
17.
mandag
18.40
Tjørring IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Gipo Arena (Bording)
Bording IF
Gipo Arena (Bording)
17.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 172
Gipo Arena (Bording)
Ikast FC
Gipo Arena (Bording)
17.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Virklund B
Gipo Arena (Bording)
17.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Sjørslev/Demstrup IF
Gipo Arena (Bording)
18.
tirsdag
17.45
Bording IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 914
Gipo Arena (Bording)
Hammerum IF
Gipo Arena (Bording)
18.
tirsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Gipo Arena (Bording)
Herning Fremad
Gipo Arena (Bording)
19.
onsdag
17.45
Bording IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Gipo Arena (Bording)
Ikast FC (2)
Gipo Arena (Bording)
19.
onsdag
18.10
Herning Fremad (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Bording IF
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
19.
onsdag
18.50
Bording IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
Snejbjerg SG&I
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
19.
onsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Gipo Arena (Bording)
FodboldHoldet Herning (1)
Gipo Arena (Bording)
20.
torsdag
18.00
Bording IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 167
Gipo Arena (Bording)
Vinding UIF
Gipo Arena (Bording)
20.
torsdag
18.00
Brande IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Brande Stadion
Bording IF
Brande Stadion
20.
torsdag
18.00
Kjellerup IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 914
Bjergets Idrætsanlæg
Bording IF
Bjergets Idrætsanlæg
20.
torsdag
18.45
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 172
Gipo Arena (Bording)
Herning United FC
Gipo Arena (Bording)
21.
fredag
18.30
Hammerum IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Hammerum Kunstgræsbane 1
Bording IF
Hammerum Kunstgræsbane 1
22.
lørdag
16.00
FC Silkeborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Hvinningdal Skole
Bording IF
Hvinningdal Skole
23.
søndag
12.00
Vildbjerg SF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
Bording IF
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
23.
søndag
13.00
FodboldHoldet Herning
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 172
Holtbjerg Idrætsanlæg
Bording IF
Holtbjerg Idrætsanlæg
24.
mandag
19.00
Team 10
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Tulstrup Stadion
Bording IF
Tulstrup Stadion
24.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Fårvang IF
Gipo Arena (Bording)
25.
tirsdag
18.30
Vildbjerg SF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 914
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
Bording IF
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
25.
tirsdag
19.00
Silkeborg IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Søholt Idrætsanlæg
Bording IF
Søholt Idrætsanlæg
26.
onsdag
17.30
Bording IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Gipo Arena (Bording)
Ikast FC (3)
Gipo Arena (Bording)
26.
onsdag
17.30
Bording IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 107
Alpi Hallerne (Lind)
KLG (2)
Alpi Hallerne (Lind)
26.
onsdag
17.45
Bording IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Gipo Arena (Bording)
Hammerum IF
Gipo Arena (Bording)
26.
onsdag
18.00
Hammerum IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 107
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
26.
onsdag
18.00
Tarm IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Videbæk Stadion
Bording IF
Videbæk Stadion
26.
onsdag
18.30
Bording IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Gipo Arena (Bording)
Kibæk IF
Gipo Arena (Bording)
26.
onsdag
18.40
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Videbæk Stadion
Videbæk IF
Videbæk Stadion
26.
onsdag
18.50
Herning KFUM
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Gipo Arena (Bording)
Bording IF
Gipo Arena (Bording)
27.
torsdag
18.00
Sunds IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 914
Idrætscenter Sunds Vest
Bording IF
Idrætscenter Sunds Vest
27.
torsdag
18.45
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Gipo Arena (Bording)
Funder GF
Gipo Arena (Bording)
29.
lørdag
10.45
Sdr. Felding GIF
Kvinder
U12
U12 Piger C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 167
Sdr. Felding Stadion
Bording IF
Sdr. Felding Stadion
29.
lørdag
13.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Gipo Arena (Bording)
Kjellerup IF
Gipo Arena (Bording)
29.
lørdag
15.00
Bording IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Gipo Arena (Bording)
Herning Fremad
Gipo Arena (Bording)
30.
søndag
12.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Gipo Arena (Bording)
Gl. Rye IF
Gipo Arena (Bording)
31.
mandag
18.00
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Ikast FC Thrigesvej
Skjern GF
Ikast FC Thrigesvej
31.
mandag
18.30
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 172
Gipo Arena (Bording)
Funder GF (1)
Gipo Arena (Bording)
31.
mandag
18.40
Uhre GIF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Ikast FC Thrigesvej
Bording IF
Ikast FC Thrigesvej
31.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Gødvad GIF
Gipo Arena (Bording)
31.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Gjessø UF
Gipo Arena (Bording)
September 2020
1.
tirsdag
17.45
Bording IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 914
Gipo Arena (Bording)
FC Silkeborg
Gipo Arena (Bording)
1.
tirsdag
18.30
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Gipo Arena (Bording)
FK 73
Gipo Arena (Bording)
2.
onsdag
17.15
Bording IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Snejbjerg SG&I
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
2.
onsdag
17.30
Bording IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 107
Gipo Arena (Bording)
KLG (1)
Gipo Arena (Bording)
2.
onsdag
17.45
Bording IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Gipo Arena (Bording)
Uhre GIF
Gipo Arena (Bording)
2.
onsdag
18.30
Bording IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Gipo Arena (Bording)
Herning IK
Gipo Arena (Bording)
2.
onsdag
18.30
Ikast FC (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Efterår 2020 • Pulje 107
Gipo Arena (Bording)
Bording IF
Gipo Arena (Bording)
2.
onsdag
18.35
Sdr. Felding GIF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 96
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Bording IF
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
3.
torsdag
18.00
Bording IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 167
Gipo Arena (Bording)
Vildbjerg SF (2)
Gipo Arena (Bording)
3.
torsdag
18.30
FK 73
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Kragelund Skole
Bording IF
Kragelund Skole
3.
torsdag
18.30
Studsgård GIF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 172
Studsgaard Stadion
Bording IF
Studsgaard Stadion
4.
fredag
18.30
Engesvang Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2020 • Pulje 109
Engesvang Hallen
Bording IF
Engesvang Hallen
5.
lørdag
13.30
Silkeborg KFUM
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Søholt Idrætspark
Bording IF
Søholt Idrætspark
6.
søndag
10.00
Sunds IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Idrætscenter Sunds Vest
Bording IF
Idrætscenter Sunds Vest
6.
søndag
14.00
Kibæk IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Kibæk Krydsfelt
Bording IF
Kibæk Krydsfelt
7.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
B 74 Silkeborg
Gipo Arena (Bording)
8.
tirsdag
18.00
Videbæk IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Videbæk Stadion
Bording IF
Videbæk Stadion
10.
torsdag
18.00
Bording IF
Kvinder
U12
U12 Piger C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 167
Gipo Arena (Bording)
Videbæk IF
Gipo Arena (Bording)
10.
torsdag
18.00
Bording IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Gipo Arena (Bording)
Vildbjerg SF
Gipo Arena (Bording)
10.
torsdag
18.00
Bording IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Gipo Arena (Bording)
Ikast FC
Gipo Arena (Bording)
12.
lørdag
10.00
Ikast FC (2)
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Ikast FC Stadion Allé
Bording IF
Ikast FC Stadion Allé
12.
lørdag
15.00
Bording IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Gipo Arena (Bording)
Sdr. Felding GIF
Gipo Arena (Bording)
13.
søndag
12.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Gipo Arena (Bording)
Alhedens IF
Gipo Arena (Bording)
14.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Gipo Arena (Bording)
Sejs Svejbæk IF
Gipo Arena (Bording)
16.
onsdag
18.00
Ikast FC
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Hessel Arena
Bording IF
Hessel Arena
16.
onsdag
18.30
Bording IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Gipo Arena (Bording)
Snejbjerg SG&I (2)
Gipo Arena (Bording)
16.
onsdag
18.40
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Hessel Arena
Tjørring IF
Hessel Arena
17.
torsdag
18.00
Bording IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Gipo Arena (Bording)
KLG
Gipo Arena (Bording)
19.
lørdag
11.00
Lemming IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Lemming Stadion
Bording IF
Lemming Stadion
19.
lørdag
15.00
Bording IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Gipo Arena (Bording)
Skjern GF
Gipo Arena (Bording)
20.
søndag
15.00
Silkeborg United
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Langsøskolens Stadion
Bording IF
Langsøskolens Stadion
21.
mandag
17.45
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Gipo Arena (Bording)
Videbæk IF
Gipo Arena (Bording)
21.
mandag
18.25
Uhre GIF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Gipo Arena (Bording)
Bording IF
Gipo Arena (Bording)
21.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Låsby B
Gipo Arena (Bording)
21.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Them GF
Gipo Arena (Bording)
23.
onsdag
18.30
Bording IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Gipo Arena (Bording)
Team 10
Gipo Arena (Bording)
24.
torsdag
18.00
Bording IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 779
Gipo Arena (Bording)
Brande IF
Gipo Arena (Bording)
28.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Dover GF
Gipo Arena (Bording)
29.
tirsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Gipo Arena (Bording)
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
Gipo Arena (Bording)
30.
onsdag
17.30
Bording IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Ikast FC Thrigesvej
Tarm IF
Ikast FC Thrigesvej
30.
onsdag
18.10
Skjern GF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 47
Ikast FC Thrigesvej
Bording IF
Ikast FC Thrigesvej
30.
onsdag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Gipo Arena (Bording)
HA85
Gipo Arena (Bording)
Oktober 2020
1.
torsdag
19.00
Kibæk IF
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 291
Kibæk Krydsfelt
Bording IF
Kibæk Krydsfelt
3.
lørdag
16.15
Herning Fremad
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 • Pulje 16
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Bording IF
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
4.
søndag
12.00
Herning Fremad
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 487
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Bording IF
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
5.
mandag
18.45
FodboldHoldet Herning (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 63
Holtbjerg Idrætsanlæg
Bording IF
Holtbjerg Idrætsanlæg
5.
mandag
19.00
Bording IF
Herrer
Senior
Herre C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Gipo Arena (Bording)
Sejs Svejbæk IF
Gipo Arena (Bording)