Menu

Inde turnering igen

30. november 2013 kl. 22:28
Søndag skal 3 hold igen til DBU Jyllands inde turnering, nemlig 2 kvinde hold der skal til Herning og et U15 drenge B hold der skal en tur til Videbæk Hallen.
U15 drenge B vandt ingen kampe ved første stævne, men spillede 2 uafgjorte og søndag vil spillerne gøre alt for at få nogle sejre og dermed spille sig op i stillingen.

Kvinde hold 1 vandt i første runde alle deres kampe, men har kun 2 af de spiller med som spillede sidste gang, men holdet går alligevel efter 3 sejre.

Kvinde hold 2 tabte kun 1 kamp sidste gang og det var mod det andet Bording hold, og de 2 hold skal igen mødes denne gang, men holdet går alligevel efter sejre i alle kampe, dog kan det blive svært, da det er 6 spillere som aldrig har spillet sammen og har kun været til træning en enkelt gang.
Luk