Menu

Serie 3 i kamp på Invita Arena

25. august 2014 kl. 13:37
Tirsdag aften spiller Bording serie 3 herrer igen hjemmekamp, denne gang mod Videbæk. Bording drengene spillede en fantastisk kamp i sidste uge ude i Kragelund og mon ikke de kan fortsætte, så holdet er inde i en stime med sejre.

Videbæk er et nyt bekendtskab, da det er mange år siden vi sidst har været i pulje med dem. Videbæk har 2 serie 3 hold og det hold Bording drengene skal møde har spillet 2 kampe med en sejr og et nederlag.
Vinderen af kampen vil være med i den sjove ende, mens taberen stadigvæk vil hænge fast i bunden, så en meget vigtig kamp.
Bording spillede en rigtig god kamp i sidste uge i Kragelund, så vi håber holdet kan fortsætte det gode spil.

Vi håber mange vil komme og bakke op om holdet, så vi kan få dem med i toppen, husk selv om vejret ikke viser sig fra den fine side, så kan du jo altid stå i tørvejr på tribunen.

Lad os håber vi kommer til at se spillerne juble mod Videbæk.

Luk