Menu

Tid for tilmelding til Limfjords Cup 2017

image
17. marts 2017 kl. 12:28

Bestyrelsen har vedtaget at vi i 2017 skal deltage i Limfjords Cup i Lemvig. 
Det er for U8-U15 årgange både drenge og piger.
Stævnet foregår fra den 23.-25. juni 2017.

Vi forventer at køre fra Bording Hallen i bus fredag den 23. juni kl. 16.00. 
Når vi ankommer til Lemvig vil vi blive indkvarteret.

Din pris bliver kun:  Kr. 425,- som skal betales ved tilmelding. (Gælder dog ikke de spillere som skal til Limone Cup i uge 42)

Pris for spillere som skal til Limone Cup: Kr. 575,- (ingen tilskud fra BIF, pga stor tilskud til Limone Cup).

Vi forventer at kan stille hold i alle rækker og vi vil gerne at du tilmelder dig, så snart du har bestemt dig for at komme med. Der er mange hold der gerne vil med til Limfjords Cup, så hvis vi skal være sikker på at komme med skal vi have tilmeldt holdene senest den 7. april.
Alt vil køre over hjemmesiden, tilmelding, betaling, m.m., så vigtig at du følger med her på siden, hvor alle nyheder løbende vil komme.

Du bedes senest den 7. april tilmelde dig på nedenstående link. Vigtig du følger med her på siden, da alt igen i år vedr. Cuppen vil komme til at køre online.

Der er også i år mulighed for Camping, hvor der er plads til ca. 200 enheder, som bliver belagt efter først til mølle princippet. 

Det koster i år kr. 250,- pr enhed, tilmelde dig under menupunktet tilmeld Limfjords Cup 2017 camping.

VIGTIGT ALLE FELTER UDFYLDES. Under adresse 2 skal I skrive om I overnatter i telt, camp-let eller campingvogn.
Tilmelding til camping skal gøres senest den 30. april. 
Har du spørgsmål er du meget velkommen til at sende en mail til: bordingif@gmail.com og så vil du få et svar hurtigst muligt.

Læs mere om Limfjords Cup her: http://www.lemviggf.dk/Indbydelse-2017

Tilmeld dig her:

www.bordingif.dk/om-klubben/kontingent-betaling

Luk