Menu
Udekampe
August 2024
15.
torsdag
18.30
Tim GIF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 489
Tim Hallen
Bording IF
Tim Hallen
17.
lørdag
10.00
Ikast FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 64
Ikast FC Stadion Allé
Bording IF
Ikast FC Stadion Allé
18.
søndag
11.00
Ikast FC
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2010) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 558
Ikast FC Stadion Allé
Bording IF
Ikast FC Stadion Allé
20.
tirsdag
17.30
Vildbjerg SF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 137
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
Bording IF
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
20.
tirsdag
18.00
Ikast FC
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 281
Ikast FC Thrigesvej
Bording IF
Ikast FC Thrigesvej
20.
tirsdag
18.00
Snejbjerg SG&I
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 53
Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
Bording IF
Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
20.
tirsdag
19.00
Ikast FC
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 128
Ikast FC Stadion Allé
Bording IF
Ikast FC Stadion Allé
21.
onsdag
17.30
Brande IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B2 (17) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 115
Brande Stadion
Bording IF
Brande Stadion
21.
onsdag
18.00
Isenvad SF
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 167
Sentrum Stadion
Bording IF
Sentrum Stadion
21.
onsdag
19.00
Vinderslev IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2024 • Pulje 69
Vinderslev Stadion
Bording IF
Vinderslev Stadion
22.
torsdag
19.00
Engesvang Fremad
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2024 • Pulje 34
Engesvang Fremad's Anlæg
Bording IF
Engesvang Fremad's Anlæg
23.
fredag
18.00
Billund /FB
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2010) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 886
Nørup Stadion
Bording IF
Nørup Stadion
28.
onsdag
18.30
KLG
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 489
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
28.
onsdag
19.00
FodboldHoldet Herning
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2024 • Pulje 34
Holtbjerg Idrætsanlæg
Bording IF
Holtbjerg Idrætsanlæg
29.
torsdag
18.30
TEAM HEG
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 281
Ejstrupholm Stadion
Bording IF
Ejstrupholm Stadion
September 2024
1.
søndag
12.00
Team Tangen
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 489
Harboøre Stadion
Bording IF
Harboøre Stadion
1.
søndag
13.00
B 74 Silkeborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2024 • Pulje 69
Marienlund Kunstgræs 2
Bording IF
Marienlund Kunstgræs 2
1.
søndag
14.00
Hammerum IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2024 • Pulje 34
Hammerum Kunstgræsbane 1
Bording IF
Hammerum Kunstgræsbane 1
2.
mandag
17.30
Ikast FC
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (15) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 25
Ikast FC Thrigesvej
Bording IF
Ikast FC Thrigesvej
3.
tirsdag
18.00
KLG
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2010) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 886
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
4.
onsdag
17.30
Tjørring IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 137
Hessel Arena (Tjørring)
Bording IF
Hessel Arena (Tjørring)
5.
torsdag
17.30
Videbæk IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B2 (17) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 115
Videbæk Stadion
Bording IF
Videbæk Stadion
5.
torsdag
18.15
Vildbjerg SF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 281
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
Bording IF
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
6.
fredag
19.00
FC Silkeborg (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2024 • Pulje 69
Buskelund Kunstgræsbane
Bording IF
Buskelund Kunstgræsbane
7.
lørdag
10.00
KLG (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 64
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
9.
mandag
18.00
Silkeborg KFUM
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2010) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 558
Søholt Idrætspark
Bording IF
Søholt Idrætspark
9.
mandag
18.00
Hammerum IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 64
Hammerum Stadion
Bording IF
Hammerum Stadion
9.
mandag
18.45
Alhedens IF (7)
-
Herrer
M+50
M+50 7:7 Træningskamp / 60 min. • Træningskamp
Frederiks Stadion
Bording IF (19)
Frederiks Stadion
9.
mandag
19.30
Tjørring IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2024 • Pulje 34
Hessel Arena (Tjørring)
Bording IF
Hessel Arena (Tjørring)
10.
tirsdag
18.30
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2024 • Pulje 69
Vestjyllands Forsikrings Stadion
Bording IF
Vestjyllands Forsikrings Stadion
10.
tirsdag
19.00
Hammerum IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 128
Hammerum Kunstgræsbane 1
Bording IF
Hammerum Kunstgræsbane 1
11.
onsdag
18.00
KLG
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 167
Alpi Hallerne (Lind)
Bording IF
Alpi Hallerne (Lind)
12.
torsdag
19.00
FC Silkeborg (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2024 • Pulje 69
Buskelund Kunstgræsbane
Bording IF
Buskelund Kunstgræsbane
13.
fredag
19.00
Funder GF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Efterår 2024 • Pulje 128
Funder EL-VVS Service Arena
Bording IF
Funder EL-VVS Service Arena
14.
lørdag
11.00
Brande IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 53
Brande Stadion
Bording IF
Brande Stadion
15.
søndag
11.00
Mariehøj Kammeraterne
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2010) 11:11/9:9 - efterår 2024 • Pulje 558
Marienlund Kunstgræs 1
Bording IF
Marienlund Kunstgræs 1
16.
mandag
17.30
Brande IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B2 (15) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 25
Brande Stadion
Bording IF
Brande Stadion
17.
tirsdag
17.30
Fjelstervang IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 137
Fjelstervang Stadion
Bording IF
Fjelstervang Stadion
17.
tirsdag
18.15
Kibæk IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A2 (16) 5:5 - Efterår 2024 • Pulje 64
Kibæk Krydsfelt
Bording IF
Kibæk Krydsfelt
18.
onsdag
18.00
Hammerum IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (13) 8:8 - Efterår 2024 • Pulje 167
Hammerum Stadion
Bording IF
Hammerum Stadion
20.
fredag
17.45
Karup/Kølvrå 07
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2024 • Pulje 34
Kølvrå Stadion
Bording IF
Kølvrå Stadion
Luk